HOKEJ HDK Maribor : Team Jesenice 29.10.2013, foto: Drago Cvetanovič

HOKEJ – HDK Maribor : Team Jesenice

29.10.2013, foto: Drago Cvetanovič

Jeseničani so bili pred tekmo v štajerski prestolnici favorit in to vlogo so tudi upravičili. Že v prvi polovici prve tretjine so silovito krenili v napad in si hitro zagotovili visoko prednost. Povezana in hitra igra je domači ekipi delala precej preglavic. V drugi tretjini so Železarji nekoliko popustili v svoji agresivnosti, vseeno pa brez težav povečevali svojo prednost in na drugi odmor odšli z naskokom petih zadetkov.

Pred tretjo tretjino je trener Gorazd Rekelj na tribuno poslal Aleša Remarja in Marjana Manfreda ter na ledu dal več priložnosti igralcem, ki v tesnejših obračunih ne dobivajo toliko priložnosti. Ti so se oddolžili z zadetkom. Srečanje je bilo mirno in fer, razmerje v kazenskih minutah pa je nekoliko pretirano. Zmaga Jesenic ni bila vprašljiva in je povsem zaslužena.

HDK Maribor : Team Jesenice 2:7
(0:3, 1:3, 1:1)
Maribor, Ledna dvorana. Gledalcev: 100. Sodniki: Tominc, Rojko, Turk.

Strelci: 0:1 Remar (Zupančič, 1.), 0:2 Manfreda (Zupančič, Remar, 7., PP1), 0:3 Rajsar (Manfreda, Zupančič, 10.), 0:4 Berlisk (Jeklič, Brus, 26., PP1), 0:5 Dolinšek (30.), 1:5 Ogrizek (34.), 1:6 Brus (Dolinšek, Svete, 37.), 2:6 Vinčec (Vučurevič, Sotlar, 41., PP1), 2:7 Jazbec (Podrekar, Sodja, 49.)
Kazenske minute: Maribor 33 (6, 2, 5+20 (Nemeček)), Jesenice 64 (2, 2, 10+20 (Kozar)+ 10 (Berlisk)+ 20 (Hadžič))
Streli na gol: Maribor 29 (5, 11, 13), Jesenice 32 (14, 13, 5)

Team Jesenice: Pavlič, Vilman, Svete, Zupančič, Remar, Rajsar, Manfreda, Berlisk, Jeklič, Brus, Dolinšek, Židan, Stan, Kozar, Bizalj, Lahajnar, Sodja, Sefič, Podrekar, Jazbec, Hadžič, Zajšek. Trener: Gorazd Rekelj.