Jeseničani na svetovnem mladinskem prvenstvu v curlingu

12.1.2018

Med 3. in 10.1.2018 je v Lohji na Finskem potekalo Svetovno mladinsko prvenstvo skupine B v curlingu.

Slovenijo sta zastopali ženska in moška reprezentanca, obe iz Curling kluba Jesenice. Moško so sestavljali: Štefan Sever, Aljaž Stopar, Noel Gregori in Simon Langus, žensko pa Nika Černe, Ana Smolej, Lea Žemlja in Liza Gregori. Vodila sta jih Eva Sever in Robert Sušanj.

Gre za drugo kakovostno skupino svetovnega mladinskega curlinga, kjer konkurenca iz leta v leto postaja močnejša. Večina jih je že zgradila prave curling steze, nekatere države so posegle tudi po tujih trenerjih. V Sloveniji so to ta trenutek le pobožne želje. Kljub temu jim volje do treningov in tekmovanj ne manjka.

Na prvenstvu so dekleta osvojila končno šesrnajsto mesto, fantje pa sedemnajsto. Dekleta so premagala Poljakinje in Španke, fantje pa Avstralce. Prvo mesto sta v obeh kategorijah osvojili reprezentanci Kitajske. Z rezultati v celoti niso bili zadovoljni, se pa nedvomno kaže kakovostna razlike glede na pogoje za trening, ki jih reprezentance imajo.

Jeseniški fantje in dekleta so trdno prepričani, da se na naslednje prvenstvo, ki bo znova na Finskem vrnejo še boljši.