Rezultati Gorenjskega prvenstva kegljanje ženske 26.03.2010

Rezultati Gorenjskega prvenstva – kegljanje ženske

26.03.2010

Včeraj je bilo na kegljišču Triglava odigrano finale Gorenjskega prvenstva v kegljanju za ženske za leto 2010. V finalu je nastopilo 23 najboljših gorenjskih kegljačic, za uvrstitev pa so štele tri tekme (poleg kranjske še Tržič in škofja Loka) Na državno prvenstvo sta se uvrstili prvi dve tekmovalki iz gorenjskega prvenstva zmagovalka Slavi Glivar iz kranjskega Triglava (1662keglji) in njena klubska kolegica Silva Mravljak (1639 keglji).

Po dolgih letih sta na gorenjskem prvenstvu nastopile tudi članici Kegljaškega kluba Jesenice, ki sta prijetno presenetile. Anja Jeršin je s 1572 podrtimi keglji osvojila zelo dobro 10. mesto, Ana Lukežič pa je v svojem prvem nastopu na uradnih tekmovanjih zasedla dobro 20. mesto.

V gorenjskem prvenstvu ženskih dvojic pa sta zmagovalki postali trenutno najboljši kranjski tekmovalki Slavi Glivar in Silva Mravljak, jeseniška dvojica Anja Jeršin in Ana Lukežič pa sta osvojile 9. mesto.

Finale moškega Gorenjskega prvenstva posamezno in dvojice pa bo v nedeljo na Jesenicah.