23. Pokal Jesenic in 12. Memorial Vojka Mikoliča v kegljanju 23.12.2016

23. Pokal Jesenic in 12. Memorial Vojka Mikoliča v kegljanju

23.12.2016

Priloge:

ŠD Jesenice – Kegljaški klub Sij Acroni je v sodelovanju s Športno zvezo Jesenice in Zavodom za šport Jesenice uspešno izvedel 23. Pokal Jesenic in 12. Memorial Vojka Mikoliča v kegljanju. Predtekmovanja so potekala med 3.12. do 17.12. 2016 in finalno prireditvijo v torek, 20.12.2016.

VRHUNSKO KEGLJANJE V FINALU 23. POKALA JESENIC IN 12. MEMORIALA VOJKA MIKOLIČA

Kegljišče Podmežaklo na Jesenicah je bilo včeraj prizorišče izjemnih finalnih kegljaških nastopov na že 23. Pokalu Jesenic in 12. Memorialu Vojka Mikoliča ( nekdanjega trenerja in organizatorja v jeseniškem kegljaškem klubu). Na celotnem turnirju je nastopilo 139 tekmovalk in tekmovalcev v skupini A ( registrirani tekmovalci, skupini B ( rekreativci ) ženske v enotni skupini in letos prvič tudi dečki in deklice, ki so tekmovali v okviru 1. Vojkovega pokala šol.

Finalni boji so potekali v izjemnem vzdušju, kajti jeseniško kegljišče je bilo polno ljubiteljev kegljanja, ki so navdušeno spremljali izjemne nastope v vseh kategorijah. Za gotovo pa je bil višek večerno finale v skupini A.

Rezultati:

Deklice(21 nastopajočih): 1. NIKA SINTIČ (Prežihov Voranc)252 ; 2. ANA OTOVIČ (Tone Čufar)207; 3. ERVINA IBRAHIMOVIČ (Prežihov Voranc) 194; 4. TEJA URUKALO (Tone Čufar) 190.
Dečki (21 nastopajočih): 1. ŽAN JANŽEKOVIČ (Tržič) 319, 2. DAVID OTOVIČ (Tone Čufar) 314; 3. ERIK ŠULC (Tone Čufar) 251; 4. MATIJA SAMAR (Prežihov Voranc ) 243.
1. Vojkov pokal je osvojila osnovna šola Prežihov Voranc s 2625 točk. Tekmovalci iz osnovne šole Tone Čufar so osvojili 2544 točk. Za seštevek točk se je upoštevalo po šest najboljših rezultatov dečkov in deklic iz posamezne šole.
Rekreativci (B) 34 nastopajočih: 1. JANKO KARUN (ABC) 590, 2. MIRKO HOMAR (Kegelj team) 554, 3. TOMO TOMAN (DU Lesce) 544; 4. MILOVAN RADONJIČ (Odpisani )536.
Ženske ( enotna skupina)19 nastopajočih: 1. FRANCKA STARE NOVAK (Ljubel veteranke) 544, 2. ANJA JERŠIN GRILC (Ljubel) 514 3. ANGELCA RUPNIK (DU Javornik KB)513, 4.FRANCKA JELŠEVAR (DU Javornik KB) 498.
Memorialni pokal Vojka Mikoliča za najboljši ženski rezultat turnirja je osvojila Jeseničanka, ki sicer nastopa za Ljubelj ANJA JERŠIN GRILC, ki je v predtekmovanju podrla 574 kegljev.
Moški (A – reg. Tekmovalci)(44: 1. BORIS BENEDIK (Fogel team) 643, 2. MIHA JENKO (Siliko Kranj) 624,3. TOMAŽ ŽVANUT (Triglav ) 629, 4. DARKO BIZJAK (Pivka ) 590.
Memorial Vojka Mikoliča je z najboljšim rezultatom tekmovanja osvojil MIHA JENKO, ki je podrl v predtekmovanju 656 kegljev.
Naj omenimo še, da sta domača finalista, člana KK SIJ Acroni IGOR ČOSIČ in KRISTJAN MIJATOVIČ osvojila 6 in 7 mesto (prvi podrl 580 kegljev, drugi pa 579).